Warsztaty

18 listopada 2017 - 19 listopada 2017 / Warszawa

Warsztat Metody Feldenkraisa


Biodra i miednica i kręgosłup

Ten warsztat do dobra okazja by rozpocząć lub kontynuwać feldenkraisową przygodę w odkrywaniu siebie w ruchu, ruchu w sobie

Choć każdy warsztat ma jakiś konkretny temat to każdy dotyczy tego samego, czyli Człowieka, ruchu, świadomości, usprawniania działania,

poprawy umiejętności radzenia sobie w życiu

Zapraszam na tę feldenkraisową przygodę w odkrywaniu siebie w ruchu, ruchu w sobie.

Odkrywać będziemy jak bogaty jest świat na pograniczu ruchu i bezruchu

oraz to jak łatwo i przyjemnie można zrobić nawet obszerny, dynamiczny ruch
 
jeśli wykorzystamy świadomość i wnikliwą obserwację do procesu uczenia się.
 
Obszar miednicy to osobny - a jednocześnie ściśle strukturalnie i funkcjonalnie połączony z resztą - wszechświat w przestrzeni naszego ciała. Daje nam moc i dynamikę gdy jej potrzeba, może poruszać się delikatnie, minimalnie i precyzyjnie. Gromadzimy tu także wiele napięć, z których w większości nie zdajemy sobie sprawy. Ogranicza to ruchomość w tym obszarze, swobodny przepływ ruchu, sił generowanych w ciele i umyśle. Niektórzy by powiedzieli swobodny przepływ energii. Gdy podczas lekcji ruchowych w skupieniu i akceptacji siebie szukamy lekkości w ruchu, odkrywamy nową jakość o której często nie myśleliśmy, że może nam być dana. Dla wielu osób ten warsztat to prawdziwie transformujące doświadczenie. 
 
Na tym warsztacie zrobimy zarówno minimalistyczne lekcje poruszające się głównie w naszej wewnętrznej przestrzeni jak i dynamiczne lekcje dzięki którym zdobywamy przestrzeń dookoła nas. Z obu rodzajów lekcji wychodzimy bogatsi zarówno z głębszym kontaktem wewnątrz siebie jak i z większą umiejętnością poruszania się w przestrzeni dookoła.
 

Warsztaty są… dla wszystkich tych, którzy chcą… się™ rozwijać‡, poznać‡ lepiej, poruszać‡ sprawniej, lżej, zdrowiej. Takźe dla tych, którzy zdobytą‡ wiedzę™, umiejętności i doś›wiadczenie chcą wykorzystać w pracy zawodowej. Dla chętnych wydaję™ zaś›wiadczenia o udziale w warsztacie. Nie jest konieczne wcześniejsze doświadczenie w pracy z Metodą Feldenkraisa. Warsztat jest zarówno dla tych którzy zetkną się z Metodą po raz pierwszy jak i tych którzy już z nią mieli wcześniej kontakt.

Cena:

300 zł‚ jeśli zaliczka zostanie wpłacona do 04.11.2017

350 zł jeśli zaliczka zostanie wpłacona po tym czasie

Dla studentów, emerytów oraz uczestników wszystkich spotkań„ poprzedniej edycji cena odpowiednio  250 zł i 280 zł‚.

Rezerwację miejsca™ potwierdza wpł‚ata zaliczki 100 zł‚ na konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817 tytułem "warsztat listopad" . Przed dokonaniem wpłaty trzeba się™ zapisać (upewnić, że jest wolne miejsce) telefonicznie 606 832 328 bądź mailowo jacek@metoda-feldenkraisa.pl.

Uwaga, zaliczka jest zwrotna do tygodnia przed rozpoczę™ciem warsztatu i w wypadku odwoł‚ania po tym terminie NIE jest zwrotna ani też NIE jest przenoszona na kolejny lub inny warsztat.

Miejsce:

Warszawa, Powiś›le, przedszkole przy ul Śniegockiej 4/6, wejście do przedszkola przez furtkę od ulicy Śšniegockiej

Godziny:

sobota 10.00– 17.30 plus minus 15 minut,długa przerwa około godziny 13.30

niedziela 10.00 – 15. 30 plus minus 15 minut. W niedzielę nie robimy długiej przerwy obiadowej.

Uwaga, w przedszkolu istnieje moźliwość przenocowania dla uczestników warsztatu. Należy mieć własny śpiwór, materace są na miejscu. koszt noclegu to 20 zł. Muszę wiedzieć wcześniej że ktoś chce nocować ponieważ wymaga to koordynacji z dozorcą ze strony przedszkola.

W czasie warsztatu mamy też dostęp do kuchni, w której na przerwie można przygotować sobie coś do jedzenia. W kuchni będzie też herbata, kawa i owoce.

Na warsztatach, dla uczestników, którzy biorą… udział‚ w całoś›ci lub/i pł‚acą całą… kwotę™ za warsztat możźna bę™dzie kupić‡ materiał‚y edukacyjne – pł‚yty z nagranymi lekcjami z 30 % zniźką….

Jak się ubrać‡ i co przynieść‡.

Wygodny i luźny strój, w miarę™ ciepł‚y bo zajęcia nie są rozgrzewają…ce. Ƈwiczymy bez butów. Koce są… na miejscu, więc nie ma potrzeby przynoszenia, ale moźna przynieść coś› swojego pod gł‚owę. Dobrze jest mieć ze sobą jakieś obuwie (np kapcie, klapki) do chodzenia po przedszkolu.

Uwaga udział‚ w warsztacie nie upowaźnia do prowadzenia zajęć z Metody Feldenkraisa®. Do tego naleźy ukoń„czyć profesjonalny 4 letni trening dla nauczycieli Metody Feldenkraisa i zdobyć certyfikat nauczyciela Metody Feldenkraisa

Zapraszam Jacek Paszkowski

[więcej / mniej]

25 listopada 2017 - 26 listopada 2017 / Gdańsk Orunia

Warsztat Metody Feldenkraisa


Po raz kolejny zapraszam do Gdańska

do Gościnnego Archipelagu Kultury przy ul Dworcowej 9

 

UWAGA GRUPA ZBIERA SIĘ TYM RAZEM POWOLI A BRAKUJE JESZCZE KILKU OSÓB BY WARSZTAT MÓGŁ SIĘ ODBYĆ,

JEŚLI JUŻ WIESZ ŻE CHCESZ UCZESTNICZYĆ W WARSZTACIE TO NIE ZWLEKAJ ZE ZGŁOSZENIEM, CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA JESZCZE DO WTORKU 21.11

POZDRAWIAM I ZAPRASZAM JACEK

 

 

Tym razem zapraszam na zupełnie nowy warsztat poświęcony ruchomości kręgosłupa w zgięciu i wyproście. Będziemy odkrywać jak zginać i prostować kręgosłup różnicując poszczególne jego partie, by potem zintegrować te ruchy w bardziej globalnych i kompleksowych ruchach. Ruchy zgięcia i wyprostu to podstawowe obok rotacji i zgięcia w bok kierunki poruszania kręgosłupa. Ich poznanie, uświadomienie, usprawnienie daje większą swobodę ruchu, poprawia jakość ruchu, zmniejsza obciążenie sprawiając, że poruszamy się lżej i łatwiej.

 

Będziemy poruszać się nie tylko wzdłuż kręgosłupa ale i w poprzek dotychczasowym nawykom, przekonaniom i przyzwyczajeniom, by odkryć nową jakość ruchu.

 

To warsztat dla wszystkich zainteresowanych tym by poruszać się lżej, łatwiej, przyjemniej i zdrowiej.

Dla tych, którzy pracują z innymi pomagając odzyskać pełnię sprawności.

Dla tych którzy chcą zwiększyć swoją świadomość, nawiązać głębszy kontakt ze sobą, ze swoim ciałem.

Dla tych którzy po raz pierwszy chcą się spotkać z Metodą Feldenkraisa jak i tych którzy już znają ten format pracy.

Dla tych którzy chcą odkryć nowe narzędzia do tego by samodzielnie móc się rozwijać.

Metoda Feldenkraisa to też prawdziwy trening uważności, gdzie podążamy za precyzyjnymi instrukcjami poszukując w sobie nowej jakości ruchu.

Organizacja, zapisy i informacje Anna Karasińska

anna@gak.gda.pl; 58 306 66 76

www.gak.gda.pl

Zapraszam Jacek Paszkowski

[więcej / mniej]

09 grudnia 2017 - 10 grudnia 2017 / warszawa

Warsztat Metody Feldenkraisa


szczegóły bliżej terminu

[więcej / mniej]

27 stycznia 2018 - 28 stycznia 2018 / Warszawa

Warsztat Metody Feldenkraisa


[więcej / mniej]

24 lutego 2018 - 25 lutego 2018 / warszawa

Warsztat Metody Feldenkraisa


[więcej / mniej]

17 marca 2018 - 18 marca 2018 / Warszawa

Warsztat Metody Feldenkraisa


[więcej / mniej]

14 kwietnia 2018 - 15 kwietnia 2018 / warszawa

Warsztat Metody Feldenkraisa


[więcej / mniej]

13 maja 2018 / Płock

Warsztat Metody Feldenkraisa


Po raz kolejny zapraszam do Płocka na jednodniowy warsztat Edukacji Somatycznej Metodą Feldenkraisa.

Tym razem będziemy poruszać się wokół ruchomości barków, ramion w połączeniu z kręgosłupem i klatką piersiową i tak daleko w ciele jak sięga echo ruchu optymalnie skoordynowanego. W każdym razie będziemy na tropie takich właśnie optymalnie skoordynowanych ruchów, przyglądać się temu co stoi na przeszkodzie i jak w sobie znaleźć rozwiązanie.

Organizacja i zapisy  Karolina Spychalska 

515188428

karolina@joga-plock.pl

[więcej / mniej]

19 maja 2018 - 20 maja 2018 / Warszawa

Warsztat Metody Feldenkraisa


[więcej / mniej]

U W A G A !

Teraz możesz uczestniczyć w warsztacie ONLINE. Warsztaty są nagrywane i nagrania audio lekcji z warsztatu można kupić. Cena 250 zł za warsztat. Przy większej ilości cena może być niższa. Również dostępne są warsztaty archiwalne. Jeśli jakiś temat Cię szczególnie interesuje spróbujemy to znaleźć.

Możliwe jest również uczestniczenie w zajęciach regularnych online. Lekcje środowe są nagrywane i jeśli chcesz je zrobić samodzielnie można je kupić za 30 zł za sztukę lub 100 zł za 4 lekcje. Masz pytania dzwoń 606 832 328.

WSZYSTKIE ZAJĘCIA

OPISANE NA TEJ STRONIE SĄ PROWADZONE PRZEZ JACKA PASZKOWSKIEGO.
tel. (0-22) 628 79 55, 0-606 832 328
e-mail: jacek@metoda-feldenkraisa.pl

Jacek Paszkowski...

...jest absolwentem warszawskiej AWF, wydziału rehabilitacji ruchowej. W trakcie i po zakończeniu studiów pracował jako instruktor narciarstwa, żeglarstwa oraz kajakarstwa górskiego. Po ukończeniu studiów wyjechał do USA gdzie pracował przez 8 lat jako rehabilitant w różnych ośrodkach, takich jak przychodnie medycyny sportowej, kliniki bólu, czy pooperacyjne oddziały ortopedyczne i neurologiczne. W Stanach poszerzał swoje zainteresowania zawodowe studiując wiele manualnych, tradycyjnych i tzw. alternatywnych metod terapii i pracy z ciałem. Jednak główny nurt zainteresowań zawodowych związany jest z metodami ruchowymi, głównie z Metodą Feldenkraisa. W 2000 roku ukończył 4-letni trening tej metody w Chicago i jest certyfikowanym nauczycielem Metody Feldenkraisa. Po powrocie założył i prowadzi Akademię Świadomego Ruchu, której misją jest propagowanie rozwoju osobistego, poznanie siebie i poprawa funkcjonowania poprzez ruch. Prowadzi regularne zajęcia z Metody Feldenkraisa w Warszawie, warsztaty i obozy wyjazdowe na terenie całej Polski. Metody Feldenkraisa uczył się od Anat Baniel, Mii Segal, Carla Ginsburga, Eilat Almagor, Anat Krevin, Stevena Rosenholtza, Francois Combeau, Larrego Goldfarba, Franka WildmanaYochanana Ryweranta.