Warsztaty

02 czerwca 2020 / ONLINE

 lekcja wtorkowa


O 18.00 zapraszam na wtorkową lekcję.

Bioder ciąg dalszy, będziemy kontyuować temat sprzed tygodnia, tylko w drugą stronę. choć nie do końca to prawda. Bo strony nie tak oczywiście się określa w ruchu, z wyjątkiem tych ruchów gdzie to jest oczywiste, oczywiście. Znów zrobimy obszerniejszą lekcję. Jednocześnie przyjrzyny się temu czy w obszerniejszym ruchu potrafimy odlnaleźć delikatność, uważność którą znajdujemy w sobie podczas robienia minilalnych ruchów. Przyjrzymy się temu jak ruchomość kręgosłupa wpływa na ułożenie bioder i kierunek ich ruchu. Zapraszam

miejsce platforma ZOOM

Zapisy mailowo jacek@metoda-feldenkraisa.pl (w celu posłania zwrotnie linku do zajęć)

lub po prostu weź link stąd wejdź na zajęcia i zapłać bez kontktu ze mną

oto link do  spotkania

Join Zoom Meeting https://us02web.zoom.us/j/81594004940?pwd=MDVnV3lMc1hKczFmeFVxZ1pVWUx5UT09

Meeting ID: 815 9400 4940 Password: 016636

 

cena 15 zł za jedną lekcję (można płacić za obie - wtorkową i piątkową lekcję w danym tygodniu wtedy cena wynosi 25)

opłatę należy wnieść na konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817 tutułem lekcja na dany dzień (lub tydzień) Możesz też zapłacić za więcej niż jeden tydzień, jeśli Ci to pasuje.

Wiem że sytuacja dla wielu osób teraz jest naprawdę ciężka, również finansowo, zatem jeśli ta kwota obecnie dla Ciebie jest zbyt wysoka,  możesz zapłacić dowolną mniejszą kwotę . Nie chciałbym by finanse były przeszkodą w feldenkraisowej przygodzie. Także jeśli teraz nie możesz zapłacić to zapłać później

Zapaszam Jacek

[więcej / mniej]

05 czerwca 2020 / ONLINE

LEKCJA METODY FELDENKRAISA


Piątkowa lekcja o godzinie 19.00

 
Lekcje regularne są dla wszystkich chętnych, początkujących i tych którzy już Metodę znają. Dla tych którzy robią to dla siebie jak i tych którzy poza pracą własną, pragną wykorzystać zdobytą wiedzę w pracy z innymi.

miejsce platforma ZOOM

Zapisy mailowo jacek@metoda-feldenkraisa.pl (w celu posłania zwrotnie linku do zajęć)

lub po prostu weź link stąd wejdź na zajęcia i zapłać bez kontaktu ze mną

oto link do piątkowego spotkania

Join Zoom Meeting https://us02web.zoom.us/j/85458062337?pwd=c2RWU2xtYXNScXZBbmt4bnk0UUpJdz09

Meeting ID: 854 5806 2337

Password: 028267


cena 15 zł za jedną lekcję (można płacić za obie - wtorkową i piątkową lekcję w danym tygodniu wtedy cena wynosi 25)

opłatę należy wnieść na konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817 tytułem lekcja na dany dzień (lub tydzień)

Wiem że sytuacja dla wielu osób teraz jest naprawdę ciężka, również finansowo, zatem jeśli ta kwota obecnie dla Ciebie jest zbyt wysoka, możesz zapłacić dowolną mniejszą kwotę . Nie chciałbym by finanse były przeszkodą w feldenkraisowej przygodzie. Również, jeśli teraz nie możesz zapłacić a bardzo chcesz, to zapłać później

Zapaszam Jacek
[więcej / mniej]

06 czerwca 2020 - 07 czerwca 2020 / ONLINE

warsztat Metodą Feldenkraisa


Tematem tego warsztatu będzie KRĘGOSŁUP.
Czy kręgi ustawione w słup, jeden na drugim dają już kręgosłup?
Czy wiesz jaki jest Twój kręgosłup?
Jak Ci służy, jak o nim myślisz, czy myślisz?
Jak postrzegasz swój kręgosłup, czy go akceptujesz?
Kręgosłup to szalenie ważna struktura w naszym ciele, z wielu punktów na niego patrząc. Na Tym warsztacie przyjrzymy mu się bliżej, szczególne zwrócimy uwagę na to jak przenosi siły z dołu do góry i z góry do dołu, jak poprzez kręgosłup dół i góra są ze sobą połączone. Jak wszystko jest ze sobą również poprzez kręgosłup połączone. Większość lekcji na tym warsztacie będę robił po raz pierwszy i już nie mogę doczekać kiedy Wam te lekcje zaprezentuję.

Warsztat jest dla wszystkich chętnych, początkujących i tych którzy już Metodę Feldenkraisa znają. Dla tych którzy robią to dla siebie jak i tych którzy poza pracą własną, pragną wykorzystać zdobytą wiedzę w pracy z innymi.

Warsztat odbywa się na platformie ZOOM

link do warsztatu


Join Zoom Meeting https://us02web.zoom.us/j/87886343717?pwd=T2U4VFk1cTNQUnhmS2pKSUdlbHpLQT09 Meeting ID: 878 8634 3717 Password: 709639


Cena 150 zł za oba dni
Jest możliwość wzięcia udziału w obu dniach jeśli będą wolne miejsca i wtedy cena będzie 80 zł
Opłatę proszę wpłacić na konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817 tytułem "warsztat 6 - 7 czerwiec".

Warsztat będzie nagrywany i nagrania będą udostępnione chętnym uczestnikom warsztatu.

Dla chętnych, nie birących udziału w warsztacie będzie możliwość kupienia nagrań z warsztatu  w cenie 100 zł.
Jeśli chcesz dołączyć w ostatniej chwili pobierz link do warsztatu a zapłać potem


Wiem że sytuacja dla wielu osób teraz jest naprawdę ciężka, również finansowo, zatem jeśli ta kwota obecnie dla Ciebie jest zbyt wysoka,  możesz zapłacić dowolną mniejszą kwotę . Nie chciałbym by finanse były przeszkodą w feldenkraisowej przygodzie. Także jeśli teraz nie możesz zapłacić to zapłać później

Godziny
sobota 10.00 - 13.45 plus minus 15 minut
niedziela jw.

Każdego dnia zrobimy 3 lekcje ruchowe pomiędzy którymi będą krótkie przerwy.

Zapisy mailowo jacek@metoda-feldenkraisa.pl
lub telefonicznie 606 832 328

Przed warsztatem poślę na adres mailowy link do platformy ZOOM do tego warsztatu by można było na niego wejść.

Zapraszam Jacek Paszkowski

[więcej / mniej]

18 czerwca 2020 - 21 czerwca 2020 / Starzyna Puszcza Białowieska

Wyjazdowy warsztat Meotdą Feldenkraisa


Uwaga, ze względu z zakazami spowodowanymi Covid przesuwamy termnin warsztatu z majowego na czerwcowy. mamy nadzieję że w tym terminie będzie możliwe już spotkanie się . Bardzo na to liczę. Zapraszam Jacek 

 

Zapraszam na 4 dniowy warsztat do Puszczy Białowieskiej, 

WCIĄŻ NIE WIEMY, ALE BARDZO LICZĘ NA TO ŻE WARSZTAT BEDZIE SIĘ MÓGŁ ODBYĆ

 

POPRZEZ DELIKATNY RUCH DO ZNALEZIENIA SIŁY W SOBIE

Warsztat z ruchowego punktu widzenia będzie poświęcony głównie obszarowi miednicy, bioder i pleców. Jak zawsze w Metodzie Feldenkraisa pracujemy ze sobą w całości nie dzieląc na kawałki. Takie izolowanie i myślenie o tylko jakimś fragmencie ciała jest nienaturalne i nie pomaga odnaleźć w sobie łatwego lekkiego i zdrowego ruchu. Zatem pracując z jakąkolwiek częścią ciała zawsze w tle jest całość i jak to co robimy wiąże się z całą resztą. Będą zarówno bardzo małe, minimalistyczne ruchy które pozwolą nam odkryć swoją wewnętrzną przestrzeń, tę która jest źródłem ruchu i wszelkich naszych działań. Z tej małej (choć często wydaje się że ogromnej) przestrzeni będziemy wychodzić w dal, sięgać, poza jej granice. Poznamy wiele ciekawych, nowych, przyjaznych ruchów, które pozwolą odkryć na nowo jak to jest poruszać się z dziecięcą lekkością i łatwością

 

Warsztaty są… dla wszystkich tych, którzy chcą… się™ rozwijać‡, poznać‡ lepiej, poruszać‡ sprawniej, lżej, zdrowiej. Niezależnie od wieku, poziomu sprawności fizycznej każdy jest mile widziany i odniesie korzyści z tego co Metoda Feldenkraisa ma do zaproponowania.

Warsztat jest także dla rehabilitantów, instruktorów fitnessu, jogi, osób pracujących z innymi poprzez ciało czyli tych, którzy zdobytą‡ wiedzę™, umiejętności i doś›wiadczenie chcą także wykorzystać w pracy zawodowej.

Dla chętnych wydaję zaś›wiadczenia o udziale w warsztacie.

Nie jest konieczne wcześniejsze doświadczenie w pracy z Metodą Feldenkraisa. Warsztat jest zarówno dla tych, którzy zetkną się z Metodą po raz pierwszy jak i tych, którzy już z nią mieli wcześniej kontakt.

MIEJSCE

Starzyna w Puszczy Białowieskiej, tuż przy granicy z Białorusią, w przepięknej okolicy gdzie czas się zatrzymał. Malutka wioska, puste drogi asfaltowe lub szutrowe które wspaniale nadają się do wycieczek rowerowych i niezliczone ścieżki na piesze wypady. Sam ośrodek posiada mały basen (jeślii będziecie go szukać na mapie satelitarnej to właśnie można go łatwo w Starzynie rozpoznać po basenie w kształcie fortepianu), kort tenisowy, no i salę z dużymi oknami, na której będziemy ćwiczyć. Bardzo serdeczni gospodarze i pyszna kuchnia dopełniają obrazu. To zawsze wspaniały czas na ćwiczenia Feldenkraisa, i wypoczynek.

PROGRAM

przyjeżdżamy na kolację w środę (rozumiem że każdy może dotrzeć o trochę innej porze , ale zostanie nakarmiony) , zajęcia zaczynamy w czwartek po śniadaniu (8.30 rano) o godzinie 10.00

kończymy w niedzielę obiadem. Będziemy ćwiczyć przed i po południu ale też zrobimy sobie jedno popołudnie wolne na dłuższy odpoczynek.

CENA

450 zł za sam warsztat

miejsce rezerwuje wpłata zaliczki 200 zł na konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817

560 za pobyt z wyżywieniem w pokojach 2 - 4 osobowych z łazienkami. Wyżywienie to 3 bezmięsne posiłki dziennie. Z tej kwoty za pobyt 40 zł bedzie płatne przelewem na moje konto a reszta czyli 520 gospodarzom na miejscu.

jeślii masz pytania pisz lub dzwoń

zapraszam Jacek Paszkowski 606 832 328 lub jacek@metoda-feldenkraisa.pl

 

[więcej / mniej]

12 lipca 2020 - 19 lipca 2020 / Kików k/Buska Zdroju

Letni warsztat Metodą Feldenkraisa


Zapraszam na 8 dniowy letni warsztat Metodą Feldenkraisa.

Na warsztacie będziemy robić bardzo różnorodne lekcje od minimalistycznych lekcji odbywających się w dużej mierze w wewnętrznej przestrzeni do ruchów obszerniejszych i dynamicznych.

Warsztat jest dla wszystkich chętnych niezależnie od sprawności ruchowej.

Już po raz kolejny letni obóz odbędzie się w gościnnym, pięknym i pysznym Kikowie. Ośrodek położony na wzgórzu z widokiem po horyzont na otaczające pola, łąki. Wspaniałem miejsce na odpoczynek. Ćwiczymy na ośmiokątnej 120 metrowej przeszklonej sali. Jemy bezmięsnie 3 pyszne i obfite posiłki dziennie.

Przybliżony program. Co drugi dzień robimy popołudnie wolne ćwicząc tylko do obiadu. To konieczne i potrzebne przerwy i dla odpoczynku w ogóle i po to by dać sobie czas na przyswojenie i zintegrowanie przerobionego materiału zmysłowo ruchowego.

Niedziela 12.lipca, zaczynamy zajęciami o 16.00, kolacja 18.30 (w niedzielę pierwszym posiłkiem w ośrodku jest kolacja)

Poniedziałek 13 lipca.

8.30 śniadanie,

10.00 ćwiczenia do ok 12.30 - 13.00

13.00 obiad,

16.00 ćwiczenia

18.30 kolacja

Wtorek  14 lipca ćwiczymy tylko do obiadu, popołudnie wolne, posiłki jw.

Środa 15 lipca - jak poniedziałek

Czwartek 16 lipca - jak wtorek

Piątek 17 lipca - jak poniedziałek

Sobota 18. lipca - jak wtorek

Niedziela 19 lipca ćwiczymy też tylko do obiadu i kończymy obiadem

cena

za warsztat to 650 zł

za pobyt (jedzenie i nocleg) to

1050 zł w pokoju 2 osobowym z łazienką

980 zł w pokoju 3 lub 5 osobowym z łazienką

910 zł na strychu bez łazienki

na razie proszę nie wpłacać zaliczki, będę się w tej sprawie kontaktował

Ilość miejsc ograniczona ,

Masz pytania dzwoń lub pisz 606 832 328, jacek@metoda-feldenkraisa.pl

zapraszam Jacek Paszkowski

 

[więcej / mniej]

30 lipca 2020 - 04 sierpnia 2020 / Pupki, Warmia

6 dniowy warsztat Metodą Feldenkraisa


Zapraszam na Warmię do gospodarstwa Bezat na letnie feldenkraisowanie i wypoczywanie

http://www.wbezacie.pl/

zapisy informacje i organizacja Barbara Jakubowska 601 39 34 40

kontakt@wbezacie.pl

[więcej / mniej]

U W A G A !

Teraz możesz uczestniczyć w warsztacie ONLINE. Warsztaty są nagrywane i nagrania audio lekcji z warsztatu można kupić. Cena 250 zł za warsztat. Przy większej ilości cena może być niższa. Również dostępne są warsztaty archiwalne. Jeśli jakiś temat Cię szczególnie interesuje spróbujemy to znaleźć.

Możliwe jest również uczestniczenie w zajęciach regularnych online. Lekcje środowe są nagrywane i jeśli chcesz je zrobić samodzielnie można je kupić za 30 zł za sztukę lub 100 zł za 4 lekcje. Masz pytania dzwoń 606 832 328.

WSZYSTKIE ZAJĘCIA

OPISANE NA TEJ STRONIE SĄ PROWADZONE PRZEZ JACKA PASZKOWSKIEGO.
tel. (0-22) 628 79 55, 0-606 832 328
e-mail: jacek@metoda-feldenkraisa.pl

Jacek Paszkowski...

...jest absolwentem warszawskiej AWF, wydziału rehabilitacji ruchowej. W trakcie i po zakończeniu studiów pracował jako instruktor narciarstwa, żeglarstwa oraz kajakarstwa górskiego. Po ukończeniu studiów wyjechał do USA gdzie pracował przez 8 lat jako rehabilitant w różnych ośrodkach, takich jak przychodnie medycyny sportowej, kliniki bólu, czy pooperacyjne oddziały ortopedyczne i neurologiczne. W Stanach poszerzał swoje zainteresowania zawodowe studiując wiele manualnych, tradycyjnych i tzw. alternatywnych metod terapii i pracy z ciałem. Jednak główny nurt zainteresowań zawodowych związany jest z metodami ruchowymi, głównie z Metodą Feldenkraisa. W 2000 roku ukończył 4-letni trening tej metody w Chicago i jest certyfikowanym nauczycielem Metody Feldenkraisa. Po powrocie założył i prowadzi Akademię Świadomego Ruchu, której misją jest propagowanie rozwoju osobistego, poznanie siebie i poprawa funkcjonowania poprzez ruch. Prowadzi regularne zajęcia z Metody Feldenkraisa w Warszawie, warsztaty i obozy wyjazdowe na terenie całej Polski. Metody Feldenkraisa uczył się od Anat Baniel, Mii Segal, Carla Ginsburga, Eilat Almagor, Anat Krevin, Stevena Rosenholtza, Francois Combeau, Larrego Goldfarba, Franka WildmanaYochanana Ryweranta.