Warsztaty

22 października 2020 / ONLINE

LEKCJA czwartkowa


 

Zapraszam w czwartek   na 18.00

 
Lekcje regularne są dla wszystkich chętnych, początkujących i tych którzy już Metodę znają. Dla tych którzy robią to dla siebie jak i tych którzy poza pracą własną, pragną wykorzystać zdobytą wiedzę w pracy z innymi.

miejsce platforma ZOOM

UWAGA ponieważ były problemy z logowaniem się do spotkania, spróbuję za każdym razem mieć inny , na nowo generowany link do każdego spotkania. Zatem jak chcesz wejść na zajęcia musisz za każdym razem wejść tutaj na moją stronę i pobrać ten link poniżej, bo za każdym razem będzie on inny. Mam nadzieję że to ułatwi logowanie osobom (w tym mnie) które miały z tym trudności . Link będzie też publikowany na FB danego dnia, więc można go pobrać również stamtąd.
 
 
llink do lekcji
 

nie trzeba się zapisywąć, weź link stąd i wejdź na zajęcia


cena 20 zł za jedną lekcję (można płacić za obie - poniedziałkową i czwartkową lekcję w danym tygodniu wtedy cena wynosi 30)


opłatę należy wnieść na konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817 tytułem lekcja na dany dzień (lub tydzień)
jeśli chcesz brać udział w większej ilości lekcji możesz zapłacić na koniec miesiąca za te w których brałaś/eś udział, jeśli Ci to pasuje.

Wiem że sytuacja dla wielu osób teraz jest naprawdę ciężka, również finansowo, zatem jeśli ta kwota obecnie dla Ciebie jest zbyt wysoka, możesz zapłacić dowolną mniejszą kwotę . Nie chciałbym by finanse były przeszkodą w feldenkraisowej przygodzie. Również, jeśli teraz nie możesz zapłacić a bardzo chcesz, to zapłać później

Zapaszam Jacek
[więcej / mniej]

24 października 2020 - 25 października 2020 / ONLINE

WARSZTAT METODĄ FELDENKRAISA ONLINE


Zapraszam na warsztat ONLINE

PODSTAWA A POSTAWA

Podstawa to biodra, miednica, nogi, stopy. Jak ustawienie bioder nad kolanami, stopami i podłożem wpływa na naszą motorykę. wpływa na nas i nasze działanie w świecie. Na naszą orientację w przestrzeni. Tej wewnętrznej, bedącej drogowskazem do orientacji w tej przestrzeni zewnętrznej .

Na tym warsztacie lekcje poświęcone będą obszarowi miednicy, i kończyn dolnych.

Postawa jak rozumiemy to w Metodzie Feldenkraisa jest terminem bardziej dynamicznym niż statycznym. Tradycyjnie za prawidłową postawę rozumie się wyprostowaną sylwetkę ( w uproszeniu). Moshe Feldenkrais patrzył na postawę z ewolucyjnego punktu widzenia opartego na konieczności skutecznego działania. Taka postawa zakłada że możemy wykonać dowolny ruch w dowolnym momencie z minimalną ilością ruchów zbędnych, przygotowujących do danej czynności.
Przyjrzymy się na tym warsztacie jak uruchomienie, bioder i okolic, uświadomienie sobie funkcjonalnych połączeń między różnymi obszarami ciała może wpłynąć na przybliżenie się do takiej postawy a co za tym idzie do usprawnienia ruchu, zyskania większej elastyczności, płynności, skuteczności i ostatecznie elegancji ruchu.

sobota i niedziela godziny 10.00 - 13.45 (plus minus 15 minut) zależnie ile czasu zajmą nam rozmowy.

cena 200 zł za dwa dni

Można wziąć udział w jednym dniu cena wtedy za jeden dzień to 120 zł

Opłatę należy przelać na konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817 tytułem "warsztat i data"

Rachunki wystawiam chętnym i wysyłam pocztą.

Zgłoszenia, zapisy mailowo jacek@metoda-feldenkraisa.pl

pytania też mailowo jw. lub telefonicznie 606 832 328

warsztat będzie nagrywany i chętni mogą otrzymać nagrania z warsztatu via google drive do dalszej samodzielnej pracy.

Link do warsztatu na SOBOTĘ

https://us02web.zoom.us/j/83490482079?pwd=RHM2V2R1TERIRFhEVE00ZkM2Q2xZZz09 Meeting ID: 834 9048 2079 Passcode: 509535

 

Link do warsztatu na NIEDZIELĘ

https://us02web.zoom.us/j/82710253378?pwd=QWRRdmRRb3RGNnpSVnVmeUVjbTQ4dz09 Meeting ID: 827 1025 3378 Passcode: 677225

 

zwykle otwieram grupę 10 minut wcześniej. Do warsztatu należy przygotować sobie kawałek podłogi by móc się wygodnie położyć, ubrać wygodnie i możliiwie zapewnić sobie spokój na czas warsztatu. Kamerę można mieć włączoną i skierowną na siebie bym mógł widzieć uczestników i też odnosić się do tego co robią lub jeśli ktoś woli kamerę mieć wyłączoną.

Zapraszam Jacek Paszkowski

 

 

 

[więcej / mniej]

26 października 2020 / ONLINE

lekcja poniedziałkowa online


zapraszam na dziś na godzinę 19.00 i w kolejne poniedziałki na tę samą godzinę

 

UWAGA ponieważ były problemy z logowaniem się do spotkania, to za każdym razem będzie inny , na nowo generowany link do każdego spotkania. Zatem jak chcesz wejść na zajęcia musisz za każdym razem wejść tutaj na moją stronę i pobrać ten link poniżej, bo za każdym razem będzie on inny. Mam nadzieję że to ułatwi logowanie osobom (w tym mnie) które czasem miały z tym trudności . Link będzie też publikowany na FB danego dnia, więc można go pobrać również stamtąd.

 
Lekcje regularne są dla wszystkich chętnych, początkujących i tych którzy już Metodę znają. Dla tych którzy robią to dla siebie jak i tych którzy poza pracą własną, pragną wykorzystać zdobytą wiedzę w pracy z innymi.

miejsce platforma ZOOM
llink do lekcji

https://us02web.zoom.us/j/89017698345?pwd=NjRReG1pRGNaeXN3VEc0NGJFRGRZZz09 Meeting ID: 890 1769 8345 Passcode: 358737

 

nie trzeba się zapisywąć, weź link stąd i wejdź na zajęcia


cena 20 zł za jedną lekcję (można płacić za obie - poniedziałkową  i czwartkową lekcję w danym tygodniu wtedy cena wynosi 30)


opłatę należy wnieść na konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817 tytułem lekcja na dany dzień (lub tydzień)
jeśli chcesz brać udział w większej ilości lekcji możesz zapłacić na koniec miesiąca za te w których brałaś/eś udział, jeśli Ci to pasuje. Zapłacić możesz na koniec miesiąca podliczając te lekcje w których brałeś/aś udział.

Wiem że sytuacja dla wielu osób teraz jest naprawdę ciężka, również finansowo, zatem jeśli ta kwota obecnie dla Ciebie jest zbyt wysoka, możesz zapłacić dowolną mniejszą kwotę . Nie chciałbym by finanse były przeszkodą w feldenkraisowej przygodzie. Również, jeśli teraz nie możesz zapłacić a bardzo chcesz, to zapłać później

Zapaszam Jacek

 

 

[więcej / mniej]

21 listopada 2020 - 22 listopada 2020 / Warszawa

Warsztat Metodą Feldenkraisa


Szczegóły później, zapraszam Jacek

UWAGA ze względu na obecną niepewną sytuację, warsztat może zostać odwołany i przeniesiony do przestrzeni ONLINE. Wtedy będzie się odbywał w godzinach  10 - 14 a koszt jego będzie niższy. Ale to roztrzygnie się bliżej terminu. Zapisując się na warsztat możesz tez określić się jaką formę warsztatu wolisz. Jeśli większość osób opowie się za formą ONLINE wtedy warsztat odbędzie się w tej formie. Sytuacja jest dynamiczna i szukamy wspólnie najlepszej formy by móc nadal spotykać się w jakiejś najbardziej nam w tym momencie pasującej formie.


Warszaty są dla każdego, niezależnie od stanu sprawności fizycznej. Jeśli masz jakieś ograniczenia i nie masz pewności czy takie warsztaty są dla Ciebie, zadzwoń. porozmawiamy i wspólnie zastanowimy się nad najbardziej odpowiednią formą ćwiczenia Metodą Feldenkraisa.

Miejsce  zostanie podane przy zapisach, jeszcze nie ma pewności gdzie odbedzie się warsztat.

godziny

sobota 10.00 - 17.30 (koniec plus minus 15 minut) po dwóch lekcjach robimy 75 minutową przerwę

niedziela 10.00 - 15.30  (koniec plus minus 15 minut) po dwóch lekcjach robimy 45 minutową przerwę

Cena 350 zł za dwa dni, emeryci i studenci 20 % zniżki

jeśli dwa dni przed rozpoczęciem warsztatu będzie wolne miejsce, wtedy jest możliwość zapisania się na jeden dzień warsztatu. Pierwszeństwo mają osoby które uczestniczą w całym warsztacie. W takim przypadku cena za sobotę to 200 zł za sobotę i 170 za niedzielę

 Miejsce, po wcześniejszym upewnieniu się że jest jeszcze wolne, rezerwuje wpłata zaliiczki 100 zł na  konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817 tytułem "warsztat warszawa listopad 2020"

Zaliiczka jest zwracana do tygodnia przed warsztatem, po tym terminie nie jest zwracana i nie jest przenoszona na inny termin. Może być odstąpiona innej osobie.

Warsztaty są dla wszystkich chętnych, początkujących i tych którzy już Metodę znają. Dla tych którzy robią to dla lepszego poznania siebie , własnego rozwoju czy poprawy swojej sprawności i ruchomości i zdrowia. Taże dla tych którzy poza pracą własną, pragną wykorzystać zdobytą wiedzę w pracy z innymi, dla fizjoterapeutów, nauczycieli różnych form ruchu, tancerzy.  Warszty Metodą Feldenkraisa są dla osób ciekawych siebie, chcących wykroczyć poza to co dotychczas znane. 

Rachunki wystawiam

Lekcje nagrywam i udostępniam uczestnikom, do dalszej własnej pracy. Nagrania można też kupić w cenie 200 zł za warsztat, jeśli się nie uczestniczyło w nim i są przeznaczone wyłącznie do własnej pracy a nie do odtwarzania publicznego.

Ćwiczymy w wygodnym ubraniu, nie musi być sportowe, raczej długie spodnie i długi rękaw, i skarpetki (bez obuwia) często wykonujemy ruchy poślizgu po podłodze. Ćwiczymy na podłodze na kocach, koce są na miejscu, choć zachęcam do przyniesienia czegoś własnego (kawałek materiału wystarczy) by położyć na kocu. Można przynieść obuwie na zmianę do chodzenia wewnątrz. (dbamy o czystość podłogdi, bo to na niej spędzamy leżąc prawie cały weekend)

Na miejscu mamy dostęp  do kuchni, gdzie możemy sobie przygotować coś do jedzenia, lub odgrzać przyniesione z domu.

Zapisy i informacje Jacek Paszkowski 606 832 328 lub jacek@metoda-feldenkraisa.pl

Zapraszam Jacek Paszkowski

[więcej / mniej]

U W A G A !

Teraz możesz uczestniczyć w warsztacie ONLINE. Warsztaty są nagrywane i nagrania audio lekcji z warsztatu można kupić. Cena 250 zł za warsztat. Przy większej ilości cena może być niższa. Również dostępne są warsztaty archiwalne. Jeśli jakiś temat Cię szczególnie interesuje spróbujemy to znaleźć.

Możliwe jest również uczestniczenie w zajęciach regularnych online. Lekcje środowe są nagrywane i jeśli chcesz je zrobić samodzielnie można je kupić za 30 zł za sztukę lub 100 zł za 4 lekcje. Masz pytania dzwoń 606 832 328.

WSZYSTKIE ZAJĘCIA

OPISANE NA TEJ STRONIE SĄ PROWADZONE PRZEZ JACKA PASZKOWSKIEGO.
tel. (0-22) 628 79 55, 0-606 832 328
e-mail: jacek@metoda-feldenkraisa.pl

Jacek Paszkowski...

...jest absolwentem warszawskiej AWF, wydziału rehabilitacji ruchowej. W trakcie i po zakończeniu studiów pracował jako instruktor narciarstwa, żeglarstwa oraz kajakarstwa górskiego. Po ukończeniu studiów wyjechał do USA gdzie pracował przez 8 lat jako rehabilitant w różnych ośrodkach, takich jak przychodnie medycyny sportowej, kliniki bólu, czy pooperacyjne oddziały ortopedyczne i neurologiczne. W Stanach poszerzał swoje zainteresowania zawodowe studiując wiele manualnych, tradycyjnych i tzw. alternatywnych metod terapii i pracy z ciałem. Jednak główny nurt zainteresowań zawodowych związany jest z metodami ruchowymi, głównie z Metodą Feldenkraisa. W 2000 roku ukończył 4-letni trening tej metody w Chicago i jest certyfikowanym nauczycielem Metody Feldenkraisa. Po powrocie założył i prowadzi Akademię Świadomego Ruchu, której misją jest propagowanie rozwoju osobistego, poznanie siebie i poprawa funkcjonowania poprzez ruch. Prowadzi regularne zajęcia z Metody Feldenkraisa w Warszawie, warsztaty i obozy wyjazdowe na terenie całej Polski. Metody Feldenkraisa uczył się od Anat Baniel, Mii Segal, Carla Ginsburga, Eilat Almagor, Anat Krevin, Stevena Rosenholtza, Francois Combeau, Larrego Goldfarba, Franka WildmanaYochanana Ryweranta.